Incendiu în Rădeana. Două persoane au fost intoxicate cu fum

0

La data de 26 martie a.c., în jurul orei 18:05, Detașamentul de Pompieri Onești a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din sat Rădeana, comuna Ștefan cel Mare. Pompierii au intervenit cu trei autospeciale pentru stingere cu apă și spumă, o autoscară mecanică și o ambulanță SMURD. Totodată, au fost alertate Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență și DelGaz Grid.

În urma incendiului, două persoane au suferit intoxicații cu fum. Acestea au fost preluate de echipajele SMURD și SAJ pentru acordarea îngrijirilor medicale necesare.

Intervenția pompierilor a condus la lichidarea incendiului în jurul orei 19:55. Flăcările au distrus aproximativ 200 mp din suprafața casei, precum și bunuri materiale aflate în interior. Cauza probabilă a producerii incendiului a fost un scurtcircuit electric.


Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe: Google News, Facebook, Twitter X, Instagram, TikTok, WhatsApp.


Lasa un comentariu

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.